fbpx

Other News

Papildomų išlaidų įtaka jūsų verslui

Dar neseniai papildomos išlaidos buvo nereikšminga „maža“ eilutė tarp bendrųjų išlaidų. Verslui globalėjant ir sparčiai augant tarptautinei prekybai, papildomų išlaidų dalis bendrame biudžete auga, todėl didėja ir jos svarba.

Įmonių finansininkai jau neabejoja, kad papildomos išlaidos reikalauja ne mažiau dėmesio nei kitos išlaidų rūšys, nes nuo jų priklauso prekės savikaina ir pardavimo kaina. Papildomų išlaidų paskaičiavimas turi būti tikslus, lankstus, o informacija gaunama operatyviai – tik tai leis priimti pagrįstus verslo sprendimus, pasirinkti tinkamus scenarijus ir išlikti konkurenciningu.

Kas yra papildomos išlaidos?

Tai yra suma visų išlaidų, kurios patiriamos pristatant prekes iki pirkėjo durų.

Kokios įmonės patiria daugiausia papildomų išlaidų?

Daugiausia papildomų išlaidų patiria įmonės, aktyviai dalyvaujančios prekyboje, pvz. perkančios daug prekių ar pusgaminių iš vietinių ar užsienio tiekėjų. Pagal mūsų patirtį, tai dažniausiai yra distribucijos, prekybos ir gamybos įmonės. Priklausomai nuo įmonės specifikos, papildomos išlaidos gali sudaryti 10-30 proc. bendrųjų įmonės išlaidų.

Kodėl yra svarbus papildomų išlaidų skaičiavimas?

Prekių importas iš kitų šalių turėtų didinti jūsų pelningumą, o ne atvirkščiai . Tikslus papildomų išlaidų suskaičiavimas ir paskirstymas leidžia tiksliai apskaičiuoti kiekvieno produkto savikainą ir nustatyti pagrįstą ir konkurencingą pardavimo kainą. Netikslus išlaidų įvertinimas ar paskirstymas gresia klientų arba pelno praradimu.

Nuo kokių faktorių priklauso papildomos išlaidos?

Papildomos išlaidos priklauso nuo daugelio faktorių. Žemiau aptariame bendruosius, dažniausiai pasitaikančius. Į juos atkreipkite dėmesį vertindami galimas papildomas išlaidas.

  1. Prekių pristatymo sąlygos (Delivery Terms). Derantis su prekių tiekėjais, atkreipkite dėmesį į pristatymo būdus (EXW (EX Works), CIF (Cost, Insurance, Freight), FOB (Free on Board)). Nuo jų pasirinkimo tiesiogiai priklausys jūsų, kaip importuotojo, papildomos išlaidos.
  2. Valiutų svyravimai. Įmonių, dalyvaujančių tarptautinėje prekyboje arba importuojančių prekes, pelnas priklauso nuo valiutų svyravimo. Jei vietinė valiuta silpnėja lyginant su pirkimo šalies valiuta, papildomos išlaidos didėja, o pelnas mažėja.
  3. Muitai, mokesčiai, kvotos (Customs Duties, Taxes and Quotas). Muitai ir muitinės mokesčiai gula ant importuotojo pečių, todėl turi būti įvertinti prieš priimant sprendimą pirkti. Būtinai pasidomėkite ir importo kvotomis – jei jos taikomos jūsų importuojamoms prekėms, tai gali padidinti papildomas išlaidas.
  4. Transportavimas (Transportation). Transportavimo kaina priklauso nuo pasirinktos transporto rūšies, transportavimo trukmės bei kitų būtinų mokesčių (pvz., transit cost, terminal handling costs, terminal charges, etc.), taip pat nuo pasirinkto vežėjo darbo kokybės. Todėl nuolat sekite pervežimo sektoriaus aktualijas ir tendencijas.

Kaip skirstomos papildomos išlaidas?

Išlaidų paskirstymas gali skirtis priklausomai nuo įmonės verslo specifikos ir vidaus taisyklių, tačiau visuomet išlieka svarbus operatyvumas, tikslumas ir lankstumas .

Mažose įmonėse papildomų išlaidų priskyrimas dažniausiai atliekamas rankiniu būdu. Tačiau jei įmonė importuoja prekes iš įvairių šalių ir daugelio tiekėjų, rankinis priskyrimas tampa verslo sprendimus stabdančiu procesu. Jis ilgai užtrunka, daugėja žmogiškojo faktoriaus klaidų, dėl to netiksliai paskaičiuojama prekių savikaina ir galutinė kaina. Tokiais atvejais rekomenduojame įsigyti specialią programinę įrangą, pavyzdžiui GO-ERP sprendimą pažangiam ir lanksčiam papildomų išlaidų paskirstymui.

Kodėl reikėtų automatizuoti papildomų išlaidų skirstymą?

Papildomų išlaidų paskirstymo automatizavimas yra itin svarbus šiandienos globalioje ekonomikoje. Reikia “sugaudyti” visas papildomas išlaidas ir jas teisingai priskirti kiekvienai prekei! Nė vienas apskaitos skyrius neturi laisvo laiko atlikti rankinius priskyrimus, ir nė vienas verslo savininkas nenori prarasti pelno.

Sužinokite, kodėl verta automatizuoti papildomų išlaidų paskirstymą ir įsitikinsite, kad sutaupymas bus ženkliai didesnis už automatizuoto sprendimo kainą.

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

Leave a comment

Send us a message