fbpx

Other News

Business central tendencijos – Kliento poreikiai svarbiausi

Kad kuo labiau atitiktų galutinio kliento poreikius ir vietinius įstatymus, Microsoft nuolat plečia Business Central galimybes. Standartinė, Lietuvoje prieinama W1 versija yra nuolatos papildoma funkcionalumu, atitinkančiu vietinius reglamentus ir teisės aktus. Besikeičiančius kliento poreikius tenkina tęstinė Business Central ir papildomų Microsoft paruoštų programėlių kaita.

Pirmą 2023 metų ketvirtį Microsoft įdiegė standartinėje Business Central W1 versijoje neatskaitomo/dalinai atskaitomo PVM funkcionalumą. Anksčiau šis PVM sprendimas  buvo realizuotas ir pritaikytas Italijos, Norvegijos ir Belgijos rinkoms. Tačiau Microsoft vykdomos funkcionalumo suvienodinimo iniciatyvos, kitaip Microsoft vadinamos delokalizacija*,  rezultatu tapo neatskaitomo/dalinai atskaitomo PVM funkcionalumas standartinės W1 versijos dalis. Taigi ir Business Central vartotojai Lietuvoje jau gali naudoti Microsoft siūlomą šį funkcionalumą, kurį lengva įjungti nustatymuose. 

Microsoft Dynamics VAT Setup

Tokio tipo naujų Business Central funkcionalumų yra ir daugiau. Vienas jų – duomenų pateikimas auditui reikiamu formatu.

Pati audito failo struktūra gali skirtis priklausomai nuo šalies. Pavyzdžiui Švedijoje duomenys turi būti pateikiami SIE  (Standard Import and Export) formatu, Danijoje – SAF-T (Standard Audit File for Tax) formatu. Microsoft siūlo architektūrinį sprendimą, kurio bendra koncepcija atitinka  pagrindinę Business Central  strategiją: kiek įmanoma vienodinti funkcionalumą per šalis, o lokalizacijai palikti tik tai, kas specifiška konkrečiai šaliai.

Duomenų pateikimo auditui atveju, Microsoft funkcionalumo suvienodinimą įgyvendina atskirdama dvi sritis:

  1.  Duomenų auditui surinkimą.
  2.  Įmonės duomenų susiejimą su klasifikatoriais pateiktais valstybės institucijų (duomenų sujungimas) bei duomenų failų generavimą.

Funkcionalumas, reikalingas surinkti duomenis auditui yra bendras visiems. Taigi šis funkcionalumas, kaip atskira programėlė, pasiekiama visose šalyse, t.y. Microsoft sukuria platformą, kuria naudojantis surenkami duomenys, reikalingi audito failui. 

Kadangi kiekvienoje šalyje failų formatai skiriasi, konkrečioje šalyje vietiniai Microsoft partneriai arba pats Microsoft pasirūpina, kad duomenys iš Business Central būtų eksportuojami tokiu formatu, kuris yra reikalaujamas pagal vietinius šalies įstatymus, t.y atliekamas reikiamas duomenų susiejimas ir duomenų eksportas į reikiamos struktūros duomenų failą.

Kas laukia ateityje?

Microsoft anonsuoja, kad panašios funkcionalumo suvienodinimo strategijos laikysis ir ateityje, pavyzdžiui, dėl būsimų e-Sąskaitos privalomumo įstatymų įvairiose šalyse arba ViDA (VAT in Digital Age) iniciatyvos, kuri įsigalios po kelerių metų.

Žinoma, kad pilnai atitiktų konkrečios šalies reikalavimus, tik standartinio Microsoft siūlomo funkcionalumo gali neužtekti ir lokaliems Microsoft partneriams gali tekti atlikti smulkius papildymus, kad Business Central pilnai atitiktų vietinius įstatymus. Pats Microsoft teigia, jog jų siekis yra bazinio funkcionalumo atitikimas 80% įstatymų, o likusius 20%, jei reikia, papildytų vietinis Microsoft partneris.

Lietuvai ši Microsoft strategija labai aktuali, nes įmonės Lietuvoje gali įsigyti Business Central W1 versiją. Microsoft vykdoma inciatyva dėl funkcionalumo praplėtimo, susijusio su įstatymais ir teisės aktais, yra svarbi tiek Business Central naudotojams (įmonėms), tiek Microsoft partneriams (Business Central diegėjams). Business central naudojančioms įmonėms mažėja papildomų darbų, kuriuos reikia užsakyti pas partnerius. Tuo tarpu partneriai gali koncentruotis į sistemų diegimus.

*Delokalizacija – tai Microsoft vykdoma iniciatyva, kai iš Microsoft Lokalizuotos bazinės versijos (Base app)  išimamas funkcionalumas ir jis perkeliamas į atskirą lokalizacijos programėlę (localization app). Tai suteikiama galimybė Microsoft partneriams siūlyti savo sprendimus kuo daugiau šalių, neapsiribojant vienos šalies rinka, kuriai buvo skirta lokalizacija.

Kodėl GO-ERP?

Kaip sertifikuotas ilgalaikis „Microsoft“ partneris GO-ERP įrodė, kad padeda savo klientams suteikti Microsoft Dynamics verslo programų teikiamas naudas siekant efektyviau valdyti įmonių kasdienius procesus bei operacijas. Susisiekite ir mūsų patyrę specialistai mielai pasidalins savo patirtimi bei paspartins Jūsų įmonės skaitmeninę transformaciją.

Susisiekite

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

Leave a comment

Send us a message